DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2017 r. –

1. Dziś przypada uroczystość bł. Władysława z Gielniowa Patrona Stolicy. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył JE. Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski. Podczas tej Mszy Św. posługiwać będzie Orkiestra Koncertowa Victoria, a po Mszy św. odbędzie sie uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Władysława. Podczas tej Mszy św. małżeństwa obchodzące okrągłe jubileusze zawarcia związku małżeńskiego odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

2. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas zaprasza na loterię fantową od godz. 9.30 na parkingu obok dzwonnicy. Każdy los wygrywa!

3. Jutro podczas Mszy św. o godz. 19.00 bp. Rafał Markowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

4. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” serdecznie zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą w ostatnie środy miesiąca – najbliższy termin to 27 września, godz. 20.00, sala Emaus. Terminy na cały rok szkolny są podane na naszej tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

5. Obchodzimy tej jesieni DZIESIĘCIOLECIE WINNICY PANA. Zapraszamy do dziękczynienia Bogu i świętowania razem z nami - w sobotę 30 września od godz. 14.30. Zaczynamy Mszą św. w kościele; potem przenosimy się na teren za kościołem.

6. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w październiku odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 19.00.

7. W niedzielę 1 października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe.

• dla dorosłych w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w soboty i niedziele o godz. 17.30.

• dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30. W pozostałe dni dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych.

8. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca także wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do ich grona.

9. Msza św. w intencji matek pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molli, odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

10. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej.

11. Wszystkich studentów i studentki zapraszamy do udziału we Mszy Świętej na rozpoczęcie roku akademickiego ze specjalnym błogosławieństwem w poniedziałek 2 października na godz. 19.00. Po Eucharystii Wspólnota Akademicka zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie do sali studenckiej w budynku parafialnym B na 4 piętrze.

12. W czwartek 5 października o godz. 20.00 w Sali Emaus rozpocznie się kurs przedmałżeński.

13. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną napełniać swe serca mądrością na „FiloPiątki”. Spotkania w Sali św. Barbary w wieży przy kościele bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie w godzinach 19.30-21.00. Pierwsze spotkanie w piątek 6 października.

14. W sobotę, 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają parafian i wszystkie wspólnoty parafialne na pierwszą, pieszą PIELGRZYMKĘ RODZIN do sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. Jej intencją będzie modlitwa o uświęcenie małżeństw i rodzin w naszej parafii i Ojczyźnie. Szczegółowy plan widnieje na plakatach.

15. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę w ramach wielkiej modlitwy „Różaniec na granicy” w sobotę 7 października. Bliższe informacje na plakatach.

16. Rozpoczynamy Biblijną Akademię Najmłodszych. Dzieci chcące brać w niej udział pobierają kartki z pytaniami i do środy wrzucają do urny znajdującej się w kruchcie kościoła.

17. Gimnazjalistów i licealistów zapraszamy na spotkania młodzieżowe Ruchu Światło-Życie, spotkania rozpoczynają się w każdy piątek Mszą świętą o godz. 19.00, a po niej spotkanie formacyjne w salce Oazowej. Więcej informacji można uzyskać u ks. Zbigniewa, opiekuna wspólnoty.

18. Chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy do służby ministranckiej. Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10.00 w kościele. Do grona ministrantów i lektorów mogą dołączyć także licealiści i studenci. Wszelkie informacje można uzyskać u ks. Zbigniewa, opiekuna ministrantów i lektorów.

19. Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania.

20. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24 września 2017 r.

Dodatkowe informacje