XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 września 2018 r.

1. Dziś XXVI Niedziela zwykła. W dniu dzisiejszym grupa Odnowy w Duchu Świętym Winnica Pana zaprasza na swoje spotkania

2. W poniedziałek, 1 października, rozpoczną się nabożeństwa różańcowe.

• dla dorosłych w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w soboty i niedziele o godz. 17.30.

• dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30. W pozostałe dni dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych o godz. 18.30.

3. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca – modlitwa różańcowa o godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00 w intencji zmarłych polecanych w pierwszej części wypominek rocznych.

4. Studentów i studentki zapraszamy do udziału we Mszy Świętej na rozpoczęcie roku akademickiego z prośbą o Dary Ducha Św. oraz specjalnym błogosławieństwem jutro o godz. 19.00. Po Eucharystii Wspólnota Akademicka zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie do sali studenckiej w budynku parafialnym B na 4 piętrze. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

5. Mężczyźni św. Józefa zapraszają mężczyzn na spotkanie pt. Św. Józef - mąż w poniedziałek godz. 20.00 sala św. Barbary.

6. Zapraszamy na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się w środę 3 października. Zapisy kończą się już jutro, 1 października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce „Katechezy dla narzeczonych”, na fejsbuku („Narzeczeni przy Bażantarni”) oraz na ulotkach na półce „Brata” (przy wyjściu z kościoła).

7. Wspólnota mam zaprasza na Mszę świętą w pierwszy czwartek miesiąca, 4 października, o godz. 10:00. Po Mszy wspólna modlitwa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

8. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek 4 października po Mszy św. o godz. 19.00 – w intencji naszych kapłanów, całej parafii, Ojczyzny i dzielnicy Ursynów.

9. Małżonków Domowego Kościoła oraz młodzież Oazową zapraszamy w najbliższy piątek – 5 października, na godz. 18:00, na Mszę Św. w intencji członków Ruchu Światło-Życie z obrzędem posłania. Po Eucharystii, w salce oazowej w budynku dawnej kaplicy odbędzie się kolejne spotkanie Oazy, na które zapraszamy młodzież szkolną.

10 Wznawia działalność Studium Beati Ladislai Filopiątki. Pierwsze spotkanie w piątek 5 października – szczegóły na plakatach.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 17.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin.

12. W sobotę 13 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają parafian i wszystkie wspólnoty parafialne na pieszą PIELGRZYMKĘ RODZIN do Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. Jej intencją będzie modlitwa o uświęcenie małżeństw i rodzin w naszej parafii i Ojczyźnie.

Początek o godz. 9.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Pielgrzymowanie zakończymy po godz. 13:00, wspólną Mszą Świętą w Powsinie. Bardzo prosimy panów o pomoc w zorganizowaniu służby porządkowej pielgrzymki w celu jej zabezpieczenia. Chętnych prosimy o zgłoszenia w zakrystii do ks. Zbigniewa.

13. W przyszłą niedzielę, 7 października

• Tow. bł. Władysława zaprasza o godz. 9.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Naszego Patrona z prośbą o dar Jego kanonizacji.

• Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do ich grona.

• Msza św. o godz. 13.15 odprawiona będzie w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli.

14. Zachęcamy rodziny, zwłaszcza oczekujące lub pragnące potomstwa do przyjęcia relikwii św. Joanny Beretty Molli do swoich domów. Niech będzie to okazja do odnowienia wspólnej rodzinnej modlitwy. Rodziny które pragną przyjąć relikwie zapraszamy po Mszach św. do zakrystii.

15. Informujemy, że przy naszej parafii powstaje schola liturgiczna, która będzie śpiewać na niedzielnej Mszy Św. o godz. 12.00 w nurcie liturgii dominikańskiej (i nie tylko). Zapraszamy zwłaszcza osoby młode, zarówno te, które już kiedyś śpiewały w scholi, jak i te, które nie mają jeszcze doświadczenia. Próby odbywać się będą w poniedziałki o godz. 20.00 w sali nr 1 (budynek szkoły, na parterze). Pierwsza próba w poniedziałek, 8 października. Dodatkowe informacje u ks. Grzegorza.

16. Uroczystość 45. rocznicy rekoronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Stolicy i 20. rocznicy zawierzenia Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej Matce Bożej odbędzie się w poniedziałek 8 października br. o godz. 20.00. Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej na Starym Mieście będzie przewodniczył JE ks. biskup Rafał Markowski. Czym był cudowny wizerunek dla miasta, świadczy napis na odwrocie korony papieskiej (Pawła VI) nałożonej w 1973 roku przez Prymasa Tysiąclecia: „Łaskawej Patronce Stolicy w kościele XX. Jezuitów, z wdzięcznością za łaski i prośbą o Matczyną Opiekę nad Miastem Nieujarzmionym – Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski, Niewolnik Maryi”.

17. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.   


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30 września 2018 r.

Dodatkowe informacje