XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 września 2018 r.

1. Po Mszy św. o godzinie 9.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w Sali św. Barbary.

2. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 15.00. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek 17 września o godz. 20.00 w kościele. Przypominamy, że w tym roku do Pierwszej Komunii św. przystępują dzieci z klas III.

3. Zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum, która chce w tym roku przygotować się do Sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne dziś o godz. 19.00 w kościele.

4. W najbliższy wtorek, 18 września, w święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci i młodzieży – o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ministrantów i lektorów z naszej parafii z promocją ministrancką. W naszej parafii jest to Parafialny Dzień Ministranta i okazja do naszej modlitwy za chłopców służących przy Ołtarzu oraz wdzięczności za dar ich powołania. Jednocześnie ponawiamy zaproszenie dla chłopców ze szkoły podstawowej lub średniej do wstąpienia w szeregi ministrantów i lektorów naszej parafii, zbiórki odbywają się w soboty o godz. 10:00 w zakrystii Kościoła. Więcej informacji można uzyskać u ks. Zbigniewa.

5. Zapraszamy Panów do Służby Liturgicznej Dorosłych. Warto służyć przy Ołtarzu Panu Bogu. Spotkanie całej grupy odbędzie się w środę 19 września o 19.00 w sali św. Barbary. Wszelkie wątpliwości, że warto, rozwieje ks. Kamil.

6. Zapraszamy na spotkanie biblijne w środę 19 września o godz. 20.00 w sali św. Barbary w dzwonnicy.

7. Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy na spotkania młodych Ruchu Światło-Życie w każdy piątek, początek o godz. 18:00 wspólną Mszą Świętą. Są one okazją do pogłębiania wiary, poznawania i przebywania wśród wierzącej młodzieży.

8. W niedzielę 23 września o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św., której będzie przewodniczył JEm. Kardynał Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi biskup Polowy WP dr Józef Guzdek. Podczas tej Mszy św. małżeństwa obchodzące okrągłe jubileusze zawarcia związku małżeńskiego odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości mogą się jeszcze zgłaszać w zakrystii. Po Mszy św. odbędzie sie uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Władysława. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.15 i nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Spotkanie organizacyjne jubilatów odbędzie się w sobotę 22 września o godz. 19.00.

9. We wtorek 25 września podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp. Rafał Markowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu bierzmowania.

10. Informujemy że od dziś można zapisywać się na katechezy dla narzeczonych, które rozpoczną się w środę 3 października. Zapisy potrwają do 1 października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce „Katechezy dla narzeczonych” i na ulotkach na półce „Brata”.

11. Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania. Elektroniczne wydania archiwalnych numerów pisma BRAT dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

12. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci odbędzie się w sobotę 29 września o godz. 19.00.

13. Kino Mundek i Rycerze Kolumba mają zaszczyt zaprosić na seans filmu pt. Dywizjon 303 – Historia Prawdziwa. Film zrealizowany w reżyserii Denisa Delica na podstawie książki Arkadego Fiedlera miał premierę 31 sierpnia 2018 r. Film bez bloku reklamowego (trwa 99 minut) będzie wyświetlony w Multikinie we wtorek 25 września o godz. 19.00. Wejściówki w cenie 15 zł można nabyć w kiosku parafialnym.

14. Przypominamy, że świątynia jest miejscem modlitwy. Prosimy zatem o szacunek do tego miejsca i osób tutaj się modlących. Rodziców prosimy, aby zwracali uwagę na zachowanie swoich dzieci podczas Eucharystii.

15. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 16 września 2018 r.

Dodatkowe informacje