XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 września 2018 r.

1. Dziś przypada uroczystość bł. Władysława z Gielniowa Patrona Stolicy. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup Polowy WP Ks. dr Józef Guzdek. Podczas tej Mszy św. małżeństwa obchodzące okrągłe jubileusze zawarcia związku małżeńskiego odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

Po Mszy św. odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Władysława.

2. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas zaprasza na loterię fantową od godz. 9.00 na parkingu obok dzwonnicy. Każdy los wygrywa!

3. We wtorek 25 września podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp. Rafał Markowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.

4. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” serdecznie zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą w środę 26 września o godz. 20.00 w sali Emaus.

5. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci odbędzie się w sobotę 29 września o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne. Można także zamawiać Msze św. gregoriańskie. Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji osoby zmarłej dla uzyskanie odpustu zupełnego.

7. Chłopców ze szkół podstawowych i młodzieńców ze szkół średnich pragnących dołączyć do liturgicznej służby ołtarza zapraszamy na spotkania ministrantów i lektorów, które odbywają się w soboty o godz. 10.00 w zakrystii Kościoła. Młodszych uczniów (od klasy 3 szkoły podstawowej) zapraszamy na spotkania kandydatów na ministrantów w soboty o godz. 9.15 w zakrystii Kościoła.

8. Wszystkich studentów i studentki zapraszamy do udziału we Mszy Świętej na rozpoczęcie roku akademickiego z prośbą o Dary Ducha Św. oraz specjalnym błogosławieństwem w poniedziałek 1 października na godz. 19.00. Po Eucharystii Wspólnota Akademicka zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie do sali studenckiej w budynku parafialnym B na 4 piętrze. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

9. Młodzież szkół średnich oraz klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkania młodych Ruchu Światło-Życie, które w naszej parafii odbywają się co tydzień w piątki i rozpoczynają wspólną Mszą Świętą o godz. 18.00. Są one okazją dla młodych osób do pogłębiania swojej wiary, poznawania rówieśników dla których Bóg i wartości chrześcijańskie są ważne i podejmowania wielu dobrych pomysłów, które pomagają rozwijać się w aspekcie duchowym jak i ludzkim.

10. Informujemy, że katechezy dla narzeczonych rozpoczną się w środę 3 października. Zapisy trwają do 1 października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce „Katechezy dla narzeczonych”, na fejsbuku – „Narzeczeni przy Bażantarni” – oraz na ulotkach na półce „Brata” (przy wyjściu z kościoła).

11. Wznawia działalność Studium Beati Ladislai Filopiątki. Pierwsze spotkanie 5 października szczegóły na plakatach

12. Zapraszamy motocyklistów na Eucharystię kończącą sezon w sobotę 6 października. Zbiórka o godz. 10.30 na parkingu przed kościołem.

13. Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania.

14. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej po odbiór podstawowych produktów żywnościowych w najbliższy wtorek 25 września w godz. 17.00-19.00.

15. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.   


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 23 września 2018 r.

Dodatkowe informacje