XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 września 2018 r.

1. Dziś podczas Mszy św. szkolnej o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas zerowych i pierwszoklasistów.

2. Spotkanie Misji św. Teresy po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do modlitwy za kapłanów.

3. Jutro, w drugi poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 modlitwa wypominkowa.

4. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła w czwartek 13 września o godz. 18.30.

5. W czwartek 13 września po Mszy św. o godz. 19.00 grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na konferencję „O modlitwie uwielbienia”, którą wygłosi Ksiądz Grzegorz, nowy Opiekun grupy.

6. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza w czwartek 13 września na Mszę świętą o godz.19.00, a po niej na spotkanie formacyjne do sali parafialnej 1 w budynku "B". Temat: „Dekalog przedsiębiorcy – reklama”. Wstęp wolny.

7. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy wiernych do osobistej adoracji Krzyża Świętego po wszystkich Mszach świętych. 14 września jest także dniem 71. urodzin bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

8. W sobotę 15 września, jak w każdą III sobotę miesiąca, Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Intencje i ofiary można składać w zakrystii lub do puszki przy figurze św. Rity. Zachęcamy do przyniesienia na nabożeństwo czerwonych róż.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 na Mszę świętą w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie w sali Św. Barbary.

10. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek 17 września o godz. 20.00 w kościele. Przypominamy, że w tym roku do Pierwszej Komunii św. przystępują dzieci z klas III.

11. Chłopców ze szkół podstawowych i szkół średnich pragnących dołączyć do liturgicznej służby ołtarza zapraszamy na spotkania ministrantów i lektorów, które odbywają się w soboty o godz. 10.00 w zakrystii Kościoła. Młodszych uczniów (od klasy 3 szkoły podstawowej) zapraszamy na spotkania kandydatów na ministrantów w soboty o godz. 9.30 w zakrystii Kościoła.

12. Młodzież szkół średnich oraz klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkania młodych Ruchu Światło-Życie, które, w naszej parafii odbywają się co tydzień w piątki i rozpoczynają wspólną Mszą Świętą o godz. 18.00. Jest to okazja dla młodych osób do pogłębiania swojej wiary, poznawania rówieśników dla których Bóg i wartości chrześcijańskie są ważne i podejmowania wielu dobrych pomysłów które pomagają rozwijać się w aspekcie duchowym jak i ludzkim. 

13. Przypominamy, że młodzież, która w zeszłym roku szkolnym przygotowywała się do sakramentu bierzmowania ma w tym tygodniu spotkania egzaminacyjne zgodnie z planem, który został podany. Plan znajduje się także na stronie internetowej w zakładce bierzmowanie 2017/2018.

14. Bierzmowanie młodzieży odbędzie się we wtorek 25 września podczas Mszy św. o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.

15. Zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum, która chce w tym roku przygotować się do Sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne w niedzielę 16 września o godz. 19.00 w kościele.

16. W niedzielę 23 września o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św., której będzie przewodniczył JEm. Kardynał Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi biskup Polowy WP Józef Guzdek. Podczas tej Mszy św. małżeństwa obchodzące okrągłe jubileusze zawarcia związku małżeńskiego odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości mogą się jeszcze zgłaszać w zakrystii.

W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.15 i nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

Spotkanie organizacyjne jubilatów odbędzie się w sobotę 22 września o godz. 19.00.

17. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę 29 września o godz. 19.00.

18. Informujemy, że katechezy dla narzeczonych w naszej parafii odbywać się będą w środy, począwszy od 3 października, o godz. 19.45 w sali „Emaus”.

19. Przypominamy, że świątynia jest miejscem modlitwy. Prosimy zatem o szacunek do tego miejsca i osób tutaj się modlących. Rodziców prosimy, aby zwracali uwagę na zachowanie swoich dzieci podczas Eucharystii.

20. Dziś po Mszach św. organizowana jest zbiórka pieniężna na Warszawskie Metropolitalne Seminarium Duchowne.

21. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 9 września 2018 r.

Dodatkowe informacje