XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 września 2018 r.

1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do grona Kół Żywego Różańca.

2. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli, odprawiona będzie dziś o godz. 13.15.

3. Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w poniedziałek 3 września o godz. 8.00.

4. W poniedziałek o godz. 18.30 pierwsza część modlitwy wypominkowej, a godz. 19.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Wspólnota mam zaprasza na Mszę świętą inaugurującą spotkania w nowym roku szkolnym, w pierwszy czwartek miesiąca, 6 września, o godz. 10.00. Po Mszy wspólna modlitwa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.

7. Wspólnota mam zaprasza także na pielgrzymkę mam do Niepokalanowa w środę 12 września. Hasło pielgrzymki: „Od nowa, z Maryją!” .

Plan pielgrzymki mam do Niepokalanowa, 12 września br.:

9.15 – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w kościele
         Dojazd własny do Niepokalanowa
11.00 – Msza święta w bazylice w Niepokalanowie
12.00 – Anioł Pański i przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej (dla chętnych)
12.30 – zwiedzanie Niepokalanowa z Ojcem Piotrem franciszkaninem i piknik
        Powrót do Warszawy we własnym zakresie

8. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 6 września po Mszy św. o godz. 19.00.

9. W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do ratowania życia tych najmniejszych.

10. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla Bielanek i Scholi „Boskie Nutki” w sobotę 8 września o godz. 10.00 w sali św. Barbary. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców.

11. Pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów i kandydatów odbędzie się w najbliższą sobotę – 8 września o godz. 10.00 w zakrystii Kościoła. Na spotkanie zapraszamy, również wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i liceum którzy pragną dołączyć do liturgicznej służby ołtarza.

12. W przyszłą niedzielę – 9 września:

• Tow. bł. Władysława zaprasza o godz. 9.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Naszego Patrona z prośbą o Dar Jego kanonizacji.

• podczas Mszy św. szkolnej o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas zerowych i pierwszoklasistów.

• po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Misji św. Teresy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do modlitwy za kapłanów.

13. Spotkanie nowych kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 16 września o godz. 19.00.

14. Wznawiamy po wakacjach spotkania biblijne, które odbywać się będą w środy o godz. 20.00 w Sali św. Barbary w dzwonnicy. Pierwsze spotkanie – w środę 19 września.

15. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w październiku odbędzie się w sobotę 29 września o godz. 19.00.

16. Informujemy, że katechezy dla narzeczonych w naszej parafii odbywać się będą w środy, począwszy od 3 października, o godz. 19.45 w sali „Emaus”.

17. Zachęcamy gorąco do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.30.

18. W niedzielę 23 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice ślubu będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

19. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas organizuje w dniu odpustu 23 września loterię fantową. Prosimy o przynoszenie na tę loterię fantów.

20. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 2 września 2018 r.

Dodatkowe informacje