XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 sierpnia 2018 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej nazywanej Najświętszą Przewodniczką. Dlatego uciekamy się do Niej w naszych potrzebach i szukamy Jej pośrednictwa. Teksty liturgiczne wysławiają opiekę Matki Bożej nad Polską i porównują twierdzę jasnogórską z Syjonem – siedzibą Arki Przymierza. W tym duchu obecność i wstawiennictwo Maryi zobowiązuje i dzisiaj naród do walki w obronie wiary oraz dawania świadectwa posłuszeństwa oraz wierności Bogu i Ewangelii.

2. W tym tygodniu, 1 września, przypada I Sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.30.

3. 1 września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu modlimy się za poległych w kampanii wrześniowej i miliony pomordowanych w czasie wojny. Niech Pan przyjmie ofiarę ich życia.

4. Dla dzieci i młodzieży zbliża się czas powrotu do szkół. Niech nowy rok szkolny zacznie się z Bogiem. Warto przy tej okazji skorzystać z Sakramentu pokuty i pojednania. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przekroczą szkolne progi po raz pierwszy. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w poniedziałek 3 września o godz. 8.00.

5. Od 1 września wracamy do stałego porządku Mszy św. i nabożeństw w kościele i wznawiamy działalność grup parafialnych.

6. W przyszłą niedzielę, 2 września

• o godz. 9.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji Ojczyzny.

• po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do ich grona.

• Msza św. o godz. 13.15 odprawiona będzie w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli.

7. W niedzielę 23 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice ślubu będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

8. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas organizuje w dniu odpustu 23 września loterię fantową. Prosimy o przynoszenie na tę loterię fantów.

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej po odbiór podstawowych produktów żywnościowych w najbliższy wtorek 28 sierpnia w godz. 17.00-19.00.

10. Serdecznie witamy księdza Kamila Falkowskiego, dotychczasowego wikariusza parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu, który w tym roku rozpoczyna pracę w naszej parafii. Pracę w naszej parafii rozpoczął także Ks. dr Grzegorz Mazur. Życzymy obu księżom obfitych łask Bożych w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym.

11. Dziś podczas Mszy św. o godz. 20.00 pożegnamy Ks. Grzegorza Suchtę, który wraca do swojej macierzystej diecezji. Dziękujemy Ks. Grzegorzowi za kilkuletnią gorliwą posługę w naszej parafii i życzymy obfitych Darów Ducha Świętego na dalsze lata kapłaństwa.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26 sierpnia 2018 r.

Dodatkowe informacje