Dziewiętnasta niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.  

1. Od dzisiaj w naszej parafii posługę rozpoczyna ks. Grzegorz Mazur, którego bardzo serdecznie witamy, życząc Bożego prowadzenia i wiernego kroczenia za Panem i obfitych owoców z pracy duszpasterskiej.

2. Sierpień to miesiąc pielgrzymowania do tronu Maryi, Jasnogórskiej Królowej Polski, a także czas żniw i zbiorów plonów ziemi. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach i wszystkich pracujących na roli.

3. W poniedziałek, 13 sierpnia, o godz. 18.30 nabożeństwo fatimskie połączone z drugą częścią modlitwy wypominkowej.

4. W środę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tę uroczystość lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.Tego dnia, ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

6. W piątek 17 sierpnia Kościół wspomina św. Jacka. Św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, jest patronem naszego księdza Proboszcza. Z tej racji Msza św. o godz. 19.00 zostanie odprawiona w Jego intencji.

7. W sobotę 18 sierpnia, jak w każdą III sobotę miesiąca, Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Intencje i ofiary można składać w zakrystii lub do puszki przy figurze św. Rity.

8. Za tydzień III niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na parafialny fundusz remontowy.

9. Zapraszamy małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego na Mszę św. odpustową w dniu 23 września o godz. 12.00, która będzie celebrowana w ich intencji. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

10. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas organizuje w dniu odpustu loterię fantową. Prosimy o przynoszenie na tę loterię fantów.

11. Zapraszamy do lektury wakacyjnego numeru pisma parafialnego BRAT.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wybierającym się w najbliższych dniach na wakacje udanego wypoczynku. Pamiętajmy, aby w tym czasie nie zaniedbywać praktyk religijnych, a udając się na Mszę św. zadbajmy o odpowiedni, skromny strój, szanując w ten sposób święte miejsce i uczucia religijne drugiego człowieka.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 12 sierpnia 2018 r.

Dodatkowe informacje