DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 sierpnia 2018 r.

1. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa XII encykliką Ad caeli Reginam (Do Królowej niebios), wydaną 11 października 1954 r., w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.

Natomiast w sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

2. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone we wrześniu odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 19.00.

3. Zapraszamy małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego na Mszę św. odpustową w dniu 24 września o godz. 12.00, która będzie celebrowana w ich intencji. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

4. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas organizuje w dniu odpustu 24 września loterię fantową. Prosimy o przynoszenie na tę loterię fantów do kiosku parafialnego.

5. Parafialny zespół Caritas organizuje także zbiórkę używanych podręczników i pomocy szkolnych. Można je przynosić do kiosku parafialnego. Prosimy również o wsparcie finansowe zakupu nowych podręczników dla dzieci z najuboższych rodzin.

6. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.  


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19 sierpnia 2018 r.

Dodatkowe informacje