DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 czerwca 2018 r.

1. Decyzją Warszawskiej Kurii Metropolitalnej ks. Sławomir Gocałek został odwołany z funkcji wikariusza w naszej parafii i mianowany proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Boglewicach, w dekanacie wareckim.

Księdzu Sławkowi serdecznie dziękujemy za długoletnią piękną i gorliwą pracę w naszej parafii, gratulujemy nominacji i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą zaszczytną posługę kapłańską.

Decyzją Warszawskiej Kurii Metropolitalnej nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany Ks. Kamil Falkowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu.

Posługę w naszej parafii podejmie także ks. Grzegorz Mazur.

2. W piątek 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca świętego lub Biskupa mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary. Można spożywać pokarmy mięsne (KPK kan. 251).

Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą w najbliższą środę, 27 czerwca, o godz. 20.00 w sali Emaus.

4. W sobotę 30 czerwca ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

5. Przyszła niedziela jest niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Msza św. w intencji matek pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molli, odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

7. W lipcu i sierpniu nie będzie spotkań Żywego Różańca. W tych miesiącach członkowie Żywego Różańca będą się modlić o Boże błogosławieństwo dla Polski i opiekę Matki Bożej dla naszej parafii oraz dobry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży i szczęśliwy powrót z wakacji.

8. Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy Czytelnikom za modlitewne i finansowe wspieranie wydawania naszego wspólnego parafialnego pisma.

9. Podczas wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w niedziele o godz. 13.15. Pozostałe Msze św. są bez zmian. Sakrament Chrztu będzie udzielany w niedziele o godz. 12.00.

Kancelaria parafialna od 25 czerwca do 31 sierpnia będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 17.45.

10. W niedzielę 23 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku okrągłe (5, 10, 15 … 50) rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii.

11. Academia Iuris w lipcu i sierpniu udziela bezpłatnych porad prawnych we wtorki w godz. 19,00 do 21.00.

12. Dziś po wszystkich Mszach św. odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

13. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patrona parafii.

14. Wybierającym się na wakacje życzymy dobrego wypoczynku.

Przypominamy jednocześnie, by nie zaniedbywać w tym czasie praktyk religijnych.

Udając się na Mszę św. pamiętajmy o odpowiednim skromnym stroju szanując w ten sposób święte miejsce i uczucia religijne drugiego człowieka.  


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24 czerwca 2018 r.

Dodatkowe informacje