DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 czerwca 2018 r.

1. Pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość” już po raz jedenasty obchodzone jest dziś Święto Dziękczynienia. Jest ono okazją do dziękczynienia za setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli. Po Mszach św. wspólnoty parafialne przeprowadzają zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności.

2. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molli, odprawiona będzie dziś o godz. 13.15.

3. Msza św. w poniedziałek o godz. 19.00 odprawiona zostanie w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Do czwartku 7 czerwca włącznie trwa oktawa Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna dookoła kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym. Po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.

5. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w tygodniu o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

6. Wspólnota mam zaprasza na Mszę świętą w środę, 6 czerwca, o godz. 10:00 oraz na pielgrzymkę mam z dziećmi do Góry Kalwarii w środę,13 czerwca. Więcej informacji po Mszy św. 6 czerwca i w gablocie.

7. W czwartek, 7 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego, patrona ks. Zbigniewa. Msza św. imieninowa ks. Zbigniewa zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

8. W czwartek, 7 czerwca, po Mszy św. o godz. 19.00 grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

9. W piątek 8 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Tow. bł. Władysława zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Naszego Patrona z prośbą o dar Jego kanonizacji.

11. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

12. W niedzielę 10 czerwca, po Mszy o godz. 18.00, grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na wieczór uwielbienia pt. „Bóg jest Miłością”.

13. Wspólnota Akademicka zaprasza studentów na Mszę Świętą w ich intencji z prośbą o umocnienie Darami Ducha Świętego i Boże prowadzenie na czas sesji egzaminacyjnej w przyszły poniedziałek, 11 czerwca o godz. 19.00.

14. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w lipcu odbędzie się w sobotę 30 czerwca o godz. 19.00.

15. Zapraszamy gorąco do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.45.

16. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Częstochowy w sobotę 9 czerwca. Informacja na tablicy Akcji Katolickiej.

17. Planując wakacje zapraszamy na tegoroczną X Pielgrzymkę Motocyklową „Od Krzyża Bałtyku do Krzyża Tatr” w terminie od 12 do 18 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Andrzejem. Zapisy do 10 lipca.

18. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3 czerwca 2018 r.

Dodatkowe informacje