UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27 maja 2018 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Jutro przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.

3. Próba dla dziewczynek pragnących sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała odbędzie się we wtorek 29 maja o godz. 17.00. Prosimy o przyniesienie kwiatków do sypania.

4. W najbliższy czwartek, 31 maja, przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Przy Bażantarni, Rosoła, Jeżewskiego i KEN. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji panów z asysty procesyjnej, grupę Totus Tuus, lektorów, ministrantów, bielanki i grupy parafialne. Dzieci komunijne zapraszamy na procesję do niesienia szarf przy feretronach i chorągwiach.

5. Zapraszamy panów do Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Kościelna „Totus Tuus” jest stowarzyszeniem, którego członkowie zapewniają ład i porządek podczas uroczystości religijnych. Zainteresowanych tą zaszczytną służbą prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza.

6. W ramach oktawy Bożego Ciała codziennie odbywać się będzie procesja dookoła kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

7. Nabożeństwa majowe, a od piątku 1 czerwca – nabożeństwa czerwcowe – odprawiane są w tygodniu o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

8. Grupa Odnowy w Duchu Świętym Winnica Pana zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą w środę, 30 maja o godz. 20.00 w Sali Emaus.

9. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 17.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin potrzebujących.

10. Pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość” już po raz jedenasty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Niedziela 3 czerwca będzie okazją do dziękczynienia za setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli. W tym dniu wspólnoty parafialne będą przeprowadzały po Mszach św. zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności.

11. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molli, odprawiona będzie przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

12. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 10 czerwca po Mszy św. o godz. 12.00.

13. W czwartek, 7 czerwca, po Mszy św. o godz. 19 grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

14. W niedzielę 10 czerwca, po Mszy o godz. 18.00, grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na wieczór uwielbienia pt. „Bóg jest Miłością”.

15. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej i Św. Jana Pawła II w Toruniu, w sobotę 2 czerwca. Informacje na tablicy Koła Przyjaciół Radia Maryja przy wyjściu z kościoła.

16. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 9 czerwca. Informacja na tablicy Akcji Katolickiej.

17. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 27 maja 2018 r.

Dodatkowe informacje