NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 maja 2018 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny, a także czas Komunii wielkanocnej.

Zgodnie z trzecim Przykazaniem kościelnym katolik zobowiązany jest przystąpić w okresie wielkanocnym, do Komunii św. Za publiczne odmówienie Hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.

2. Dziś o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, a po spotkaniu – Msza św. o godz. 12.00 w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia i Telewizji Trwam.

3. W poniedziałek 21 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4. W czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, w czasie której dziękować będziemy Bogu za dar kapłaństwa księży pracujących w naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze SP 340, kl. III e, f, g, h, i, j, k, l odbędzie się poniedziałek 21 maja o godz. 20.00.

7. Pierwsza Komunia święta dla dzieci ze SP 340, kl. III e, f, g, h odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 9.30, zaś dla dzieci ze SP 340, kl. III i, j, k, l odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 12.00.

8. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w piątek (25 maja) po południu ze względu na spowiedź dzieci komunijnych.

9. W piątek 25 maja nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 19.00 ze względu na przygotowania kościoła do uroczystości komunijnych.

10. Zachęcamy gorąco do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.45.

11. Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w sobotę 2 czerwca, a także na ogólnopolskie pielgrzymki dzieci i młodzieży do Częstochowy w dniach: 26 maja i 16 czerwca. Informacje na tablicy Koła, przy wyjściu z kościoła.

12. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy prace związane z malowaniem elewacji całego kościoła. Koszt inwestycji około 500 tys.

13. Zapraszamy do lektury majowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy Czytelnikom za modlitewne i finansowe wspieranie wydawania naszego wspólnego parafialnego pisma.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy odprawiając pogrzeb katolicki śp. Pawła Izdebskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

15. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 20 maja 2018 r.

Dodatkowe informacje