TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 15 kwietnia 2018 r.

1. Przeżywamy dziś Trzecią Niedzielę Wielkanocy. Okres od zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. Nie zapominajmy o przystąpieniu do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza po Mszy św. o godz. 9.00 na Wielkanocne spotkanie w sali Św. Barbary.

3. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 15.00. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się jutro (w poniedziałek 16 kwietnia) o godz. 20.00 w kościele.

4. Serdecznie zapraszamy dziś o godz. 16.30 na koncert z cyklu „Koncertów na Ursynowie” pod tytułem „Bach – Kilar – mistrzowie muzycznych krajobrazów” w ramach którego wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka.

5. Stowarzyszenie Historyczne „Polonia Restituta” zaprasza na spotkanie na temat „Zbrodni katyńskiej” dziś o godz. 19.00 w sali katechetycznej w budynku parafialnego „B” z udziałem autora książki o zbrodni katyńskiej Łukasza Kudlickiego, szefa gabinetu politycznego MON.

6. W sobotę 21 kwietnia, jak w każdą III sobotę miesiąca, Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Intencje i ofiary można składać w zakrystii lub do puszki przy figurze św. Rity. Zachęcamy do przyniesienia na nabożeństwo czerwonych róż.

7. Osoby biorące udział w Biblijnej Akademii Najmłodszych zapraszamy na test etapu parafialnego w niedzielę 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.30.

8. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia będziemy gościć studentów i profesorów Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Nasi goście opowiedzą o uczelni, której zadaniem jest przygotowanie świeckich do kompetentnej posługi w parafiach, wspólnotach i ruchach kościelnych naszej diecezji. Tego dnia będzie można zapoznać się z ofertą uczelni.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.45. Zachęcamy do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

10. Zapisy na pielgrzymkę do Libanu „Śladami św. Charbela” w dniach od 8 do 16 czerwca br. u ks. Proboszcza.

11. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zgłoszenia dzieci na kolonie letnie w ośrodkach kolonijnych Caritas w górach i nad morzem. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń Caritas.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 15 kwietnia 2018 r.

Dodatkowe informacje