PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 29 kwietnia 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.

2. We wtorek o godz. 18.30 rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

3. W czwartek 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W piątek 4 maja przypada 513. rocznica śmierci bł. Władysława z Gielniowa, patrona naszej parafii, Warszawy, Polski i Litwy. Po Mszach św. odbywać się będzie adoracja Jego relikwii.

5. W piątek dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Należy odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 17.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin potrzebujących.

7. W sobotę 5 maja po Mszy św. o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo pierwszo-sobotnie z adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas którego będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

8. Towarzystwo Bł. Władysława zaprasza w przyszła niedzielę o godz. 9.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Naszego Patrona z prośbą o dar Jego kanonizacji.

9. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do grona Kół Żywego Różańca.

10. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli, odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

11. Zapraszamy na koncert „Pieśń o wielkiej Ojczyźnie – Julian Ursyn Niemcewicz” w niedzielę, 6 maja o godz. 19.00. W koncercie wystąpią: Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Borysa Somerschafa, Maciej Gąsiorek – aktor, Paweł Listwon – organy i Jan Badaj – akompaniament chóru. Więcej informacji na plakatach.

12. Msza święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w czwartek 10 maja o godz. 19.00. Przed Mszą będzie możliwość dołączenia własnej intencji do darów składanych na ołtarzu.

13. Zapraszamy do lektury kwietniowego numeru pisma parafialnego BRAT.

14. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zgłoszenia dzieci na kolonie letnie w ośrodkach kolonijnych Caritas w górach i nad morzem. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń Caritas.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy odprawiając pogrzeb katolicki śp. Krzysztofa Siwonia.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

16. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.  


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 29 kwietnia 2018 r.

Dodatkowe informacje