PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 kwietnia 2018 r. –

1. Rozpoczęły się wielkopostne rekolekcje parafialne. Prowadzi je Krajowy Duszpasterz Rodzin ks. Przemysław Drąg. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. O godz. 17.00 – Gorzkie Żale z nauką.

2. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 15.00.

3. W najbliższy piątek o godz. 19.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Do udziału w niej zapraszamy wspólnoty parafialne i wszystkich parafian. Prosimy zabrać ze sobą świece.

4. W sobotę, 24 marca świąteczne odwiedziny osób chorych w naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie adresów osób chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Jak co roku w sobotę przed Niedzielą palmową organizowany jest dzień młodzieży Archidiecezji Warszawskiej w ramach Światowych Dni Młodzieży. W tym roku 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 11.00 w Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie. Na to spotkanie szczególnie zaproszona jest młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

Zbiórka tej grupy młodzieży o godz. 10.50 przed Świątynią Bożej Opatrzności.

6. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w kwietniu odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 19.00.

7. W przyszłą niedzielę Kościół świętuje pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. W jego atmosferę wprowadza nas liturgia Niedzieli Palmowej. Błogosławieństwo palm odbywać się będzie podczas każdej Mszy św.

8. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę darów (produkty żywnościowe i środki czystości). Swój dar przynosimy do kiosku parafialnego lub do Caritas we wtorki w godz. 17.00-19.00. Na stoliku pod chórem można się zaopatrzyć w świece i paschały Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej i Sanktuarium Grobu Pańskiego w Miechowie w sobotę 7 kwietnia. Szczegółowe informacje na plakatach.

10. Są wolne intencje Mszy św. Można także zamawiać Msze św. Gregoriańskie.

11. Po Mszach św. odbywa się zbiórka na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.

*******************

W tym tygodniu pożegnaliśmy odprawiając pogrzeb katolicki śp. Wacława Chruścińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

*******************

Program rekolekcji wielkopostnych

Poniedziałek i wtorek – 19 i 20 marca 2018 r.

8.00 – Msza św. z nauką;
9.30 – spotkanie dla dzieci z klas VI i VII;
10.45 – spotkanie dla dzieci z klas I - III;
12.00 – spotkanie dla dzieci z klas IV i V;
13.15 – spotkanie dla dzieci z klas I - III;
18.00 – Msza św. z nauką;
20.00 – Msza św. z nauką.

Środa – 21 marca 2018 r.

8.00 – Msza św. z nauką;
9.30 – Msza św. dla dzieci z klas VI i VII;
10.45 – spotkanie dla dzieci z klas I - III;
12.00 – Msza św. dla dzieci z klas IV i V;
13.15 – spotkanie dla dzieci z klas I - III;
18.00 – Msza św. z nauką;
20.00 – Msza św. z nauką.

Spowiedź: poniedziałek, wtorek, środa od godz. 7.30 i 17.30.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 18 marca 2018 r.

Dodatkowe informacje