IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018 r. –

1. Towarzystwo Bł. Władysława zaprasza o godz. 9.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Naszego Patrona z prośbą o dar Jego kanonizacji.

2. Spotkanie Misji Świętej Teresy odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10.30. Członkowie Misji otaczają adopcją duchową kapłanów i kleryków. Zapraszamy osoby które chciałyby przyłączyć się do jej grona.

3. Małżeństwa, które pragną przeżywać swoje powołanie małżeńskie i rodzinne jako wspólną drogę do świętości oraz pogłębiać swoją formację duchową zapraszamy na spotkanie informacyjne o małżeńskich spotkaniach Domowego Kościoła. Odbędzie się ono dziś po Mszy Świętej o godz. 10.30 w Parafialnym Miejscu Spotkań „Nazaret” w budynku parafialnym B.

4. Jutro II część wypominek o godz. 18.30.

5. W poniedziałek obchodzi imieniny ks. Grzegorz. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.

6. Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej odbędą się w dniach 12-14 marca o godz. 9.30. Spotkania w kościele.

7. Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Przedsiębiorców „Talent” w najbliższy czwartek, 15 marca, po Mszy św. o godz. 19.00 w Sali nr 1 budynku parafialnego „B”. Temat spotkania: „Wynagrodzenie. Co miesiąc na rękę czyli o wynagrodzeniach”. Wstęp wolny.

8. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek – o godz. 17.30 dla dzieci oraz – o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

9. W sobotę 17 marca, jak w każdą III sobotę miesiąca, Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Intencje i ofiary można składać w zakrystii lub do puszki przy figurze św. Rity.

10. Kolejne spotkanie filozoficzne Studium Beati Ladislai „FiloPiatki odbędzie się w piątek 16 marca o godz. 19.30 w Sali św. Barbary.

11. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w przyszłą niedzielę w sali św. Barbary po Mszy św. o godz. 9.00 w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

12. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

13. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w sobotę 17 marca o godz. 18.00 i trwać będą do środy 21 marca. Poprowadzi je Krajowy Duszpasterz Rodzin ks. Przemysław Drąg.

14. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w kwietniu odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 19.00.

15. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę darów (produkty żywnościowe i środki czystości). Swój dar przynosimy do kiosku parafialnego lub do Caritas we wtorki w godz. 17.00-19.00. Na stoliku pod chórem można się zaopatrzyć w świece i paschały Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

16. Po Mszach św. odbywa się zbiórka na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

17. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Świętej Rodziny w Górce Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w sobotę 17 marca. Informacje na plakatach i stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Daniela.

18. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 11 marca 2018 r.

Dodatkowe informacje