II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. W tym roku, w nawiązaniu do tematu roku duszpasterskiego obchodzony jest on pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Po Mszach św. odbywa zbiórka przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

2. Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta zaprasza na prezentację zatytułowaną: „KONFEDERACJA BARSKA – czy to było pierwsze powstanie narodowe?” dziś o godz. 19.00 (po Mszy Św. o 18.00) – Sala nr 1 w budynku parafialnym B. Przed spotkaniem złożymy w kościele kwiaty pod tablicą upamiętniającą Konfederację Barską.

3. Wspólnota mam zaprasza na Drogę Krzyżową w środę 28 lutego o godz. 10.00 w kościele.

4. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.30 dla dzieci oraz o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

5. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym Winnica Pana zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą – najbliższy termin to ŚRODA 28 LUTEGO, godz. 20.00, sala EMAUS.

6. W czwartek 1 marca po Mszy św. o godz. 19.00 grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 17.15. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin potrzebujących.

8. W sobotę 3 marca przypada jedenasta rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji, Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie.

9. Zapraszamy na niezwykły koncert pasyjny „Passio Domini Nostri Iesu Christi secundum Ioannem” Arvo Pärta w sobotę 3 marca o godzinie 19.00. Szczegółowe informacje na plakatach.

10. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do grona Kół Żywego Różańca.

11. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli, odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

12. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta zaprasza na koncert poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. 4 marca o godz. 21.00. W koncercie wystąpi zespół kresowy młodzieży polskiej z Litwy Solczanka oraz polscy artyści.

13. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Świętej Rodziny w Górce Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w sobotę 17 marca. Informacje na plakatach i w gablocie Akcji Katolickiej. Zapisy u ks. Daniela.

14. Dokonując rozliczenia podatku za rok ubiegły możemy pomóc najuboższym rodzinom w parafii przeznaczając 1% podatku na cele działalności Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem Parafialnego Zespołu Caritas.

15. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 25 lutego 2018 r.

Dodatkowe informacje