I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2018 r.

1. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 15.00. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych wyjątkowo WE WTOREK 20 LUTEGO o godz. 20.00.

2. W Środę Popielcową w wybranych kościołach Warszawy rozpoczęła się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. W naszym kościele wielkopostna modlitwa odbędzie się w poniedziałek 19 lutego. Szczegółowy program na plakatach.

3. Zachęcamy do udziału w 33-dniowych rekolekcjach „Przez Maryję do Jezusa” na podstawie „Traktatu o prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignona de Montforta. Początek we wtorek 20 lutego po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.

4. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.30 dla dzieci oraz o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi ks. dr Sławomir Szczepaniak.

5. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w marcu odbędzie się w sobotę 24 lutego.

6. Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta zaprasza w niedzielę 25 lutego o godz. 19.00 na prezentację: „Czy Konfederacja Barska była pierwszym powstaniem narodowym?”

7. Dokonując rozliczenia podatku za rok ubiegły możemy pomóc najuboższym rodzinom w parafii przeznaczając 1% podatku na cele działalności Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem Parafialnego Zespołu Caritas.

8. Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Przedszkole mieszczące się przy parafii bł. Władysława z Gielniowa rozpoczynają nabór na nowy rok szkolny. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się w budynku szkoły. Ulotki informacyjne znajdują się na tablicy przy kiosku parafialnym.

9. Są wolne intencje mszalne.

10. Dziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na Warszawskie Metropolitalne Seminarium Duchowne.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy odprawiając pogrzeb katolicki śp. Radosława Łuczaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.

Ogłoszenia parafialne dostępne są w gablotach i na stronie internetowej parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 18 lutego 2018 r.

Dodatkowe informacje