DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 stycznia 2018 r. –

1. Wspominając Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Jeżeli jednoczymy się z Jezusem, Bóg w każdym z nas widzi swoje przybrane dziecko. Niebo też się otworzy, a Duch Święty poprowadzi nas przez pustynię.

Przypominamy, że w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00 odbywają się konferencje dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą chrzczone w następnym miesiącu.

2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie opłatkowe członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do grona Kół Żywego Różańca.

4. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Berety Molla odprawiona będzie dzisiaj o godz. 13.15.

5. Jutro część 2 wypominek o godz. 18.30.

6. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza na Wieczór Kolędowy „Przy Żłóbku Pana” w czwartek 11 stycznia po Mszy św. o godz.19.00

7. Zapraszamy na kolejne „FiloPiątki” Studium Beati Ladislai pt. „Europa a filozofia” które poprowadzi ks. dr Sławomir Szczepaniak w piątek 12 stycznia o godz. 19.30 w Sali św. Barbary.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i kanonizacji bł. Władysława Z Gielniowa. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe Towarzystwa im. bł. Władysława z Gielniowa w Sali św. Barbary.

9. Spotkanie Misji Świętej Teresy odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Członkowie Misji otaczają adopcją duchową kapłanów i kleryków. Zapraszamy osoby które chciałyby przyłączyć się do jej grona.

10. Są wolne terminy intencji mszalnych Można również zamawiać Msze św. gregoriańskie. Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji osoby zmarłej dla uzyskanie odpustu zupełnego.

11. Podczas ferii zimowych (15-27 stycznia) kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki.

12. Rozpoczął się nowy rok, a z nim konieczność dokonania rozliczenia podatku za rok ubiegły. Można 1% podatku przeznaczyć na cele działalności Organizacji Pożytku Publicznego. Status Organizacji Pożytku Publicznego posiada m.in. Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Wypełniając deklarację podatkową ze wskazaniem Caritas Warszawskiej można podać jako cel kwoty 1% Oddział Caritas w naszej parafii. 

Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła życzymy codziennego doświadczania przemieniającej miłości narodzonego z Dziewicy Dzieciątka, które jest prawdziwą Światłością świata. Niech każdego z Was opromienia dobroć samego Boga.


Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

Poniedziałek – 8 stycznia

godz. 17.00 – ul. Lanciego segmenty ul. Lanciego 7, 7A, 10A, 10C, 10D,

ok. 17.45 – ul. Lanciego 10G

ok. 18.30 – ul. Lanciego 7B, 10B, 10E, 10F

ok. 19.00 – ul. Lanciego 10H

Wtorek – 9 stycznia

godz. 17.00 – ul. Lanciego 14, 16, Migdałowa segmenty

Środa – 10 stycznia

godz. 17.00 – ul. Lanciego 8, 11, 13, 19

ok. 18.00 – ul. Lasek Brzozowy 11

Czwartek – 11 stycznia

godz. 17.00 – ul. Lasek Brzozowy 3, 7, 10, 12, 13, 17

ok. 18.15 – ul. Lasek Brzozowy 8

ok. 18.45 – ul. Lasek Brzozowy 9, 15

Piątek – 12 stycznia

godz. 17.00 – ul. Lasek Brzozowy 16, 18, 19, ul. Mandarynki 6, 8

Sobota – 13 stycznia

godz. 13.00 – ul. Mandarynki 2, 10, 12, Migdałowa 10

ok. 14.30 – ul. Mandarynki 4

Osoby mieszkające w wymienionych domach prosimy o zabranie kartki informującej o kolędzie i wywieszenie na klatkach schodowych.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 7 stycznia 2018 r.

Dodatkowe informacje