TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2017 r. –

1. Czas Adwentu z wolna chyli się ku końcowi. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Po Mszy św. o godz. 9.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w sali św. Barbary.

3. Rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe, które trwać będą do wtorku 19 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Andrzej Persidok. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św.

4. O godz. 15.00 będzie celebrowana Msza św. dla dzieci komunijnych.

5. Z posługą sakramentalną przed świętami do chorych pójdziemy w sobotę 23 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii adresów osób chorych.

6. Ostatnie roraty, po których podzielimy się opłatkiem, odbędą się w sobotę 23 grudnia. Podczas tych rorat zostanie przekazane przez skautów Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Zachęcamy do przyniesienia lampionów i odbierania światła Betlejemskiego po Mszach św. sobotnich lub niedzielnych, by zapłonęło na wigilijnych stołach naszych rodzin.

7. Wigilia przypada w tym roku w niedzielę, w związku z tym nie obowiązuje post. Zachęcamy jednak do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczornych.

8. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny, rodzinny śpiew kolęd.

9. Pasterka będzie celebrowana o godz. 24.00. Ofiary złożone podczas Pasterki zostaną przeznaczone na Dom Samotnej Matki.

10. W Boże Narodzenie, 25 grudnia, Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00. W drugi dzień Świąt 26 grudnia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

11. Na stolikach pod chórem można się jeszcze zaopatrzyć w świece wigilijne Caritas. Złożone ofiary przeznaczone są na pomoc dla najuboższych rodzin w naszej parafii. Niech te świece Caritas przypominają o starodawnej polskiej tradycji nakazującej, by w ten święty wieczór wigilijny zapraszać do wigilijnych stołów ubogich i samotnych, którzy są wśród nas.

12. Zapraszamy do lektury grudniowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy Czytelnikom za wspieranie wydawania naszego parafialnego pisma. Życzymy jednocześnie codziennego doświadczania przemieniającej miłości narodzonego z Dziewicy Dzieciątka, które jest prawdziwą Światłością świata.

13. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


 

W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się tylko w środę 20 grudnia.

Godz. 17.00 – Belgradzka 4, 10, Nowoursynowska 111, 113, 115, 117, 119, 121

Ok. godz. 20.15 – Belgradzka 8


 

Plan rekolekcji adwentowych

Niedziela 17.12.2017 – nauki na wszystkich Mszach św.

Poniedziałek – wtorek 18-19.12.2017

godz. 6.45 – Roraty z nauką dla dorosłych

godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

godz. 17.00 – Roraty z nauką dla dzieci

godz. 18.00 – Msza św. z nauką  

godz. 19.15 – (poniedziałek) – Nauka dla młodzieży

godz. 20.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Spowiedź: poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 i od 17.00


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17 grudnia 2017 r.

Dodatkowe informacje