TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2017 r. –

1. Dziś obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Odbywa się on pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

2. Dzisiejsza Msza św. o godz. 9.00 jest odprawiana w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w sali św. Barbary.

3. Dziś o godz. 15.00 będzie celebrowana Msza św. dla dzieci komunijnych. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 20 listopada o godz. 20.00 w kościele.

4. Msza Święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona 23 listopada o godz. 19. Po Mszy grupa Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza do sali w dzwonnicy na spotkanie modlitewne połączone z modlitwą o ożywienie darów Ducha Świętego.

5. Zapraszamy do lektury listopadowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania.

6. Informujemy, że istnieje w naszej parafii możliwość przyjęcia przez osoby chore Komunii św. w niedzielę w domu. Dotyczy to również chorych, którzy z racji swojej choroby czasowo nie mogą przychodzić na Msze św. niedzielne. Chorych należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

7. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w grudniu odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 19.00.

8. Dziś po Mszach św. o godz. 18.00 i 20.00 wolontariusze Fundacji Chrześcijańskie Granie będą rozprowadzać bilety w promocyjnej cenie na siódmą edycję Festiwalu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 listopada, w godz. 13.30-19.00 w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej parafii.

9. Zapraszamy na koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 26 listopada o godz. 16.00. W programie koncertu znajdą się fragmenty z najsłynniejszych utworów dwóch wielkich mistrzów kompozycji Wolfganga Amadeusza Mozarta i Enio Morricone. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej parafii.

10. Msza św. dziękczynna za dar życia i Chrztu św. dzieci, które zostały ochrzczone w tym roku w naszej parafii będzie sprawowana w niedzielę 10 grudnia o godz. 13.15. Zapraszamy na nią serdecznie wszystkich rodziców i rodziców chrzestnych ochrzczonych dzieci.

11. Informujemy, że nasz Proboszcz Ksiądz Prałat Jacek Kozub został wybrany i otrzymał nominację na Dziekana Dekanatu Ursynowskiego.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.

W tym tygodniu rozpoczynamy wizyty duszpasterskie. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

Poniedziałek – 20 listopada
od 17.00 – ul. Dembego 6 i 8, Relaksowa 33

Wtorek – 21 listopada
od 17.00 – ul. Dembego 3, 5, 7, 8B 
ok. 18.45 – ul. Dembego 3A,

Środa – 22 listopada
od 17.00 – ul. Dembego 10, Relaksowa 45

Czwartek – 23 listopada
od 17.00 – ul. Relaksowa 37, Szajnowicza 1, Wąwozowa 2

Piątek – 24 listopada
od 17.00 – ul. Zaruby 6, 9 
ok. 19.00 – ul. Zaruby 6A

Sobota – 25 listopada
od 13.00 – ul. Dembego 9, 12, 20A, Wąwozowa 1, 3
ok. 14.45 – ul. Dembego 22A
ok. 15.00 – ul. Dembego 14
ok. 15.15 – ul. Dembego 20

Poniedziałek – 27 listopada
od 17.00 – ul. Wąwozowa 9, 11, Zaruby 10, 11

Osoby mieszkające w wymienionych domach prosimy o zabranie kartek informujących o kolędzie i wywieszenie na klatkach schodowych.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19 listopada 2017 r.

Dodatkowe informacje