Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26 listopada 2017 r. –

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela zamykająca rok liturgiczny przed I niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny..

2. Zapraszamy na koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, który odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 16.00. W programie koncertu znajdą się fragmenty z najsłynniejszych utworów dwóch wielkich mistrzów kompozycji Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ennio Morricone. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej parafii.

3. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Winnica Pana” zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą – najbliższy termin: środa 29 listopada, godz. 20.00, sala Emaus.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas, który przygotuje nas do Świąt Bożego Narodzenia.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 17.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin potrzebujących.

6. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do ich grona.

7. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli, odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

8. W niedzielę 10 grudnia o godz. 13.15 będzie sprawowana przez ks. Kard. Kazimierza Nycza, Metropolitę Warszawskiego Msza św. dziękczynna za dar życia i dar Chrztu św. dzieci, które zostały ochrzczone w tym roku w naszej parafii. Zapraszamy na nią serdecznie wszystkich rodziców i rodziców chrzestnych ochrzczonych dzieci.

9. W kiosku można nabyć Niedzielniki dla Dzieci. Jest to adwentowa propozycja rodziców dzieci z przedszkola Sióstr Niepokalanek i naszych parafian. Celem Niedzielników jest zachęcenie dzieci, a przy okazji rodziców i wychowawców do życia Słowem Bożym kierowanym do nas w niedzielnych Ewangeliach. W książeczkach są pytania i informacje przybliżające niedzielne Słowo Boże. Jest też zachęta do konkretnych działań.

10. W kiosku parafialnym można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.

Informujemy jednocześnie, że parafia nie upoważnia nikogo do roznoszenia opłatków po domach.

11. Pod chórem rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Złożone ofiary przeznaczone są na pomoc dla najuboższych rodzin w naszej parafii. Przeprowadzana jest także zbiórka żywności i środków czystości na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin w parafii. Wychodząc z kościoła można wziąć szczęśliwy los świątecznej loterii. Wymienione na losach dary można przynosić do kiosku parafialnego lub do Caritas we wtorki w godz. 17.00-19.00.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii. 

Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

Poniedziałek 27 listopada

– 17.00 – ul. Wąwozowa 9, 11, ul. Zaruby 10, 11

Wtorek – 28 listopada

– 17.00 – ul. Bronikowskiego 55, ul. Zaruby 12, 13, 15, 17

Środa – 29 listopada

– 17.00 – Al. KEN 20A, ul. Wańkowicza 5, ul. Wąwozowa 8, 11,

ok. 19.00 – Al. KEN 22

Czwartek – 30 listopada

– 17.00 – ul. Wańkowicza 1,2

Sobota – 2 grudnia

– 15.00 – ul. Dembego 17A, 18A, 19, 21, 22, 24, 30

Poniedziałek – 4 grudnia

– 17.00 – ul. Bronikowskiego 1, Bronikowskiego segmenty, ul. Wąwozowa 4

Osoby mieszkające w wymienionych domach prosimy o zabranie kartki informującej o kolędzie i wywieszenie na klatkach schodowych.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26 listopada 2017 r.

Dodatkowe informacje