Druga Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019 r. –

1. Katolicka Szkoła Podstawowa i Przedszkole Mała Droga, mieszczące się w naszym kościele, zapraszają na kiermasz świąteczny, gdzie będzie można nabyć świąteczne rękodzieła, ciasteczka, przetwory, kartki świąteczne. Kiermasz w sieni przedszkola i szkoły po Mszach św. o 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15.

2. Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. Młodzież szczególnie zapraszamy w czwartki i soboty.

3. Zapraszamy do włączenia się w Adwentowy Szturm Nieba. W związku z wieloma problemami, z którymi borykają się rodziny warto modlić się o świętość naszych rodzin. Zapraszamy na roraty w intencji rodzin oraz na różaniec o godz. 9:30. Szturm zakończymy 30.12, w Niedzielę Świętej Rodziny. W Kaplicy Miłosierdzia Bożego jest zeszyt, do którego można wpisywać intencje, i puszka na ofiary.

4. II część wypominek rocznych jutro, 09.12, o 18:30.

5. Wspólnota Mam zaprasza jutro, 09.12 o 10:15 na adwentowy dzień skupienia dla kobiet. W programie konferencja Siła macierzyństwa, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu o 12:00, w Godzinie Łaski. Również jutro Grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza na godzinę 20:00 na adwentowy dzień skupienia dla mężczyzn z cyklu Tylko dla mężczyzn. W programie konferencja Siła ojcostwa oraz modlitwa o napełnienie Bożą mocą. Bliższe informacje na plakatach.

6. Jutro, podczas Mszy św. o 19:00 oraz dodatkowej, o 11:00, będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.

7. Spotkanie biblijne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w środę, 11.12, o 20:30 w kościele.

8. We wtorek, 10.12, Imieniny obchodzi ks. Daniel. Msza św. w intencji dostojnego Jubilata o godz. 19:00. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Danielu, prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w podejmowaniu wyzwań duszpasterskich.

9. W dniu 13.12 kolejne spotkanie z cyklu Filopiątki. Zapraszamy o 19:30 do Sali św. Barbary.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczną Mszę św. w następną niedzielę, 15.12 o godz. 9:00. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Barbary.

11. W naszej parafii powstaje nowa wspólnota Hosanna. Zachęcamy do objęcia półgodzinnego dyżuru adoracji Najświętszego Sakramentu. Czas poświęcony na adorację zawsze niesie wiele łask i nie jest zmarnowany. Więcej informacji w gablocie przy wyjściu z kościoła.

12. Grupa historyczna Polonia Restituta z naszej parafii zaprasza młodzież uczącą się, studiującą i pracującą do udziału w konkursie twórczości patriotycznej. Więcej informacji na plakatach.

13. Zapraszamy wszystkich Parafian na XIII Dzień Dziękczynienia za Dar Życia. Szczególnie zapraszamy Rodziców i Dzieci ochrzczone w minionym roku na Mszę św. dziękczynną za dar życia i łaskę Chrztu św. – 15 grudnia o 13:15. Mszy św. przewodniczył będzie Kardynał Kazimierz Nycz, który udzieli dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

14. W grudniu odbędzie się tylko jedna konferencja przed chrztem, 21.12, o 19:00 w kościele.

15. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w sobotę, 21.12, od godz. 9:00. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii.

16. W kiosku parafialnym można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Informujemy jednocześnie, że Parafia nie upoważnia nikogo do roznoszenia opłatków po domach.

17. Pod chórem rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Złożone ofiary przeznaczone są na pomoc dla najuboższych rodzin w naszej parafii.

18. Przeprowadzana jest także zbiórka żywności i środków czystości na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin w parafii. Można je przynosić do kiosku parafialnego lub do Caritas we wtorki w godzinach 17:00-19:00.

19. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Zaproście na nie swoich bliskich i przyjaciół.

Bardzo dziękujemy Parafianom za życzliwe przyjęcie w domach i wspólną modlitwę. Prosimy o zabranie kartek informujących o kolędzie i rozwieszeniu ich na klatkach bloku.
Na kolędę warto przygotować świecę i wodę, najlepiej wodę święconą.
Nowych Parafian oraz tych, którzy zdecydowali się po latach zaprosić księdza na kolędę prosimy o zgłoszenie do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8 grudnia 2019 r.

Dodatkowe informacje