VI Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019 r.

1. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się dziś w sali św. Barbary po Mszy św. o godz. 9.00 w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

2. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 15.00. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek 18 lutego o godz. 20.00.

3. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w marcu odbędzie się w sobotę 23 lutego.

4. Chłopców od klasy trzeciej szkoły podstawowej i starszych zapraszamy do dołączenia do grona ministrantów. Kandydaci na ministrantów spotykają się w soboty o godz. 9:00 w zakrystii Kościoła. Pierwsza zbiórka, już najbliższą sobotę 16 lutego, zgłoszenia i wszelkie informacje u opiekuna ministrantów – ks. Zbigniewa.

5. Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy na spotkania młodych Ruchu Światło-Życie w każdy piątek, początek o godz. 18:00 wspólną Mszą Świętą. Są one okazją do pogłębiania wiary, poznawania i przebywania wśród wierzącej młodzieży. Spotkania odbywają się po Eucharystii w salce oazowej w budynku dawnej kaplicy.

6. Wspólnota Akademicka zaprasza studentki i studentów na Mszę Świętą w ich intencji na początek nowego semestru nauki w poniedziałek, 18 lutego o godz. 19.00. Jest to 3 poniedziałek miesiąca, zatem Eucharystia zostanie odprawiona w języku łacińskim.

7.  Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę „Adoptuj Bierzmowańca” i otoczenia go opieką modlitewną przez każdy dzień Wielkiego Postu. Zgłoszenia przyjmuje w zakrystii ks. Kamil. 

Na spotkaniu z młodzieżą 23 lutego o godz. 17.15 dorośli otrzymają kartkę z listą konkretnych kandydatów do bierzmowania, za których będą się modlić. Natomiast kandydaci do bierzmowania poznają swoich modlitewnych aniołów.

To dobra okazja do zmniejszenia dystansu międzypokoleniowego oraz odpowiedzialnego budowania wspólnoty Kościoła. 

 

8. Dokonując rozliczenia podatku za rok ubiegły możemy pomóc najuboższym rodzinom w parafii przeznaczając 1% podatku na cele działalności Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem Parafialnego Zespołu Caritas.

9. Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Przedszkole mieszczące się przy naszym kościele rozpoczynają nabór na nowy rok szkolny. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się w budynku szkoły.

• w sobotę – 23 lutego o godz. 10.00 – rodziców zainteresowanych przyjęciem dziecka do szkoły, szczególnie do klasy zerowej

• w sobotę – 9 marca o godz. 10.30 – zapraszamy rodziców zainteresowanych przyjęciem dziecka do przedszkola Ulotki informacyjne znajdują się na tablicy przy sklepiku parafialnym.

10. Ukazał się lutowy numer pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy Czytelnikom za modlitewne i finansowe wspieranie wydawania naszego wspólnego parafialnego pisma i zapraszamy do współpracy.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkania kolędowe, za możliwość wspólnej modlitwy, podzielenia się życiem, powierzenia swoich rodzin Panu Bogu, za ofiary złożone na rzecz utrzymania świątyni i terenu wokół. Kolędowaliśmy 10 tygodni, 49 dni, odwiedziliśmy 271 bloków, większych i mniejszych oraz 4 domki. Bóg zapłać wszystkim za wszystko.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii. 


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17 lutego 2019 r.

Dodatkowe informacje