XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca AD 2019

1. W ramach oktawy Bożego Ciała codziennie odbywać się będzie procesja dookoła kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

2. W poniedziałek, 24.06, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, natomiast w piątek, 28.06, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, 29.06, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca będzie przeznaczona na daninę św. Piotra.

3. Po każdej Mszy św. Księgarnia na Miodowej organizuje przed kościołem kiermasz książki katolickiej. Można nabyć najnowsze pozycje oraz te, które wciąż cieszą się zainteresowaniem czytelników. Zarówno dzieci i dorośli znajdą coś dla siebie. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00.

4. Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru pisma Brat, w którym przeczytamy o życiu naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za ofiary na pokrycie kosztów druku gazety.

5. Polecamy drugi numer bezpłatnego dwumiesięcznika Wiara i życie, który można nabyć w kiosku parafialnym. Polecamy artykuł o szkaplerzu karmelitańskim, o zawierzeniu siebie i swoich spraw Maryi oraz wywiad z ks. Markiem Dziewieckim o uczuciach.

6. Winnica Pana zaprasza na modlitwę wstawienniczą we wtorek, 25.06, o godz. 20:00 do sali Emaus.

7. W lipcu i sierpniu nie ma spotkań Kół Żywego Różańca.

8. W niedzielę, 22 września, o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku 5, 10, 15, 25 lub 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza w zakrystii.

9. Są wolne intencje mszalne. Możemy także zgłaszać chęć Mszy św. gregoriańskiej, którą rozpoczniemy celebrować po wakacjach.

10. Rozpoczęliśmy wakacje – stąd zmiany organizacyjne od 21 czerwca do 31 sierpnia:

  • W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:30, a w niedzielę o godz. 13:15. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedziele o godz. 12:00.
  • Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki. Godziny nie ulegają zmianie.

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 23 czerwca 2019 r.

Dodatkowe informacje