Katechezy dla narzeczonych

Katechezy dla narzeczonych 

Drodzy Narzeczeni,

Wiosenna edycja katechez dla narzeczonych przy naszej parafii rusza 27 marca 2019. Zapraszamy pary przygotowujące się do sakramentu małżeństwa, jak i te które nie są jeszcze zdecydowane. Spotkania pomogą w rozeznaniu i podjęciu właściwej decyzji. Będziemy poruszać tematy etyczne, teologiczne, psychologiczne i medyczne. Pracujemy w formie interaktywnej i warsztatowej. Dla zainteresowanych znajdziemy czas na rozmowy indywidualne dotyczące konkretnych zagadnień duchowych i (przed)małżeńskich. 

Zapraszamy również na nasz fanpage Narzeczeni Przy Bażantarni

www.facebook.com/KatechezyPrzedmalzenskie

Harmonogram zajęć:

» 1. spotkanie, 27 marca: Po co mi ten „kurs”? Sprawy organizacyjne. Wprowadzenie do katechez. Po tym spotkaniu można się wycofać z uczestnictwa (ks. Grzegorz)

» 2. spotkanie, 3 kwietnia: Czy my się znamy? Różnice damsko-męskie i wzajemne dopełnianie się. Komunikacja (Joanna i Stanisław Wiśniewscy)

» 3. spotkanie, 17 kwietnia: O płci i płodności. Odpowiedzialne rodzicielstwo, NPR, in vitro, adopcja (dr Ewa Ślizień-Kuczapska)

» 4. spotkanie, 24 kwietnia:Kładę dziś przed Tobą życie i śmierćAborcja, antykoncepcja, leczenie niepłodności (ks. Grzegorz, dr Katarzyna Jankowska)

» 5. spotkanie, 8 maja: Eros czy Agape? Wartości. Relacje. Seks (o. Mirosław Pilśniak OP)

» 6. spotkanie, 15 maja: Jak ja ciebie kocham? Synchronizacja egoizmów czy dar z siebie? (Ewa i Grzegorz Dziarscy)

 » 7. spotkanie, 22 maja: Sakrament pokuty i pojednania. Jak przekroczyć niechęć/wstyd/lęk przed spowiedzią? Warunki dobrej i ważnej spowiedzi. Dlaczego muszę się spowiadać księdzu? Po co karteczki do podpisu? (ks. Grzegorz)

» 8. spotkanie, 29 maja: Co dalej po ślubie? Sakrament małżeństwa. Do czego potrzebny nam Bóg? Budowanie wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej (Aleksandra i Maksymilian Spik)

» 9. spotkanie, 5 czerwca: Odchodzenie z domu rodzinnego (Justyna i Tomasz Kleszczowie) .

» 10. spotkanie, 12 czerwca: Przeszkody (do ważnego zawarcia małżeństwa), liturgia sakramentu (ks. Grzegorz)

Informacje dodatkowe

Zapisać się na katechezy można tylko drogą mailową na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W pierwszym mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska obojga narzeczonych oraz numeru telefonu kontaktowego.

• Wszystkie spotkania odbywają się w środy, w godz. 19.45-21.30 w sali Emaus

• Nie będzie spotkań 10 kwietnia (rekolekcje wielkopostne w naszej parafii) i 1 maja (długi weekend).

• Koszt uczestnictwa w katechezach: 150 zł od pary (materiały pomocnicze, honoraria dla zaproszonych gości, kawa, herbata, coś słodkiego…). Opłatę uiszczamy na pierwszym spotkaniu w gotówce.

• Nie będziemy mogli przyjąć osób, które zakładają uczestnictwo tylko w niektórych spotkaniach. Warunkiem udziału jest obecność obojga narzeczonych na wszystkich katechezach (w wyjątkowych sytuacjach dopuszczamy maksymalnie jedną nieobecność).

Kontakt

• Sprawy organizacyjne, w tym zapisy mailowe (z wyjątkiem nieobecności):

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

• Sprawy duchowe (plus nieobecności):

ks. Grzegorz Mazur: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje