Katechezy dla narzeczonych

Katechezy dla narzeczonych 

Drodzy Narzeczeni,

zapraszamy do naszej parafii bł. Władysława z Gielniowa na katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Zajęcia – prowadzone interaktywnie przez pary małżeńskie, zaproszonych gości oraz ks. Grzegorza – będą okazją do refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz przypomnieniem prawd naszej wiary. Dla zainteresowanych znajdziemy czas na rozmowy indywidualne dotyczące konkretnych zagadnień duchowych i (przed)małżeńskich.

Program katechez:

» 1. spotkanie, 3 października: Po co mi ten „kurs”? Wprowadzenie, sprawy organizacyjne – Po tym spotkaniu można się wycofać z uczestnictwa.

» 2. spotkanie, 10 października: Czy my się znamy? Różnice damsko-męskie i wzajemne dopełnianie się.

» 3. spotkanie, 17 października: Eros czy Agape? Wartości. Relacje. Seks.

» 4. spotkanie, 24 października: Jak ja ciebie kocham? Synchronizacja egoizmów czy dar z siebie?

» 5. spotkanie, 7 listopada: O płci i płodności (odpowiedzialne rodzicielstwo, NPR - naturalne planowanie rodziny, naprotechnologia, adopcja).

» 6. spotkanie, 14 listopada: „Kładę dziś przed Tobą życie i śmierć” (aborcja, antykoncepcja, in vitro).

» 7. spotkanie, 21 listopada: Sakrament pokuty i pojednania. Jak przekroczyć niechęć/wstyd/lęk przed spowiedzią? Warunki dobrej i ważnej spowiedzi. Dlaczego muszę się spowiadać księdzu? Po co karteczki do podpisu?

» 8. spotkanie, 28 listopada: Sakrament małżeństwa. Dlaczego potrzebny nam Bóg? Tworzenie wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Co dalej po ślubie?

» 9. spotkanie, 5 grudnia: Odchodzenie z domu rodzinnego.

» 10. spotkanie, 12 grudnia: Przeszkody (do ważnego zawarcia małżeństwa), liturgia sakramentu.  

Informacje dodatkowe

Zapisać się na katechezy można tylko drogą mailową na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 1 października.

W pierwszym mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska obojga narzeczonych oraz numeru telefonu kontaktowego.

• Wszystkie spotkania odbywają się w środy, w godz. 19.45-21.30 w sali Emaus.

• Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych i związany z nią długi weekend nie będzie spotkania 31 października.

• Koszt uczestnictwa w katechezach: 150 zł od pary (materiały pomocnicze, honoraria dla zaproszonych gości, kawa, herbata, coś słodkiego…). Opłatę uiszczamy na pierwszym spotkaniu w gotówce.

• Nie będziemy mogli przyjąć osób, które zakładają uczestnictwo tylko w niektórych spotkaniach. Warunkiem udziału jest obecność obojga narzeczonych na wszystkich katechezach (w wyjątkowych sytuacjach dopuszczamy maksymalnie jedną nieobecność).

• Dołożymy wszelkich starań, aby nasze spotkania nie były przykrą uciążliwością, ale okazją do lepszego poznania siebie nawzajem i pogłębienia swojej wiary. Tematyka katechez obejmuje zagadnienia teologiczne, etyczne, psychologiczne i medyczne, ale przede wszystkim jest próbą podzielenia się doświadczeniem budowania trwałego związku małżeńskiego i rodziny oraz nieustannego rozwijania się w wierze.

Kontakt

• Sprawy organizacyjne, w tym zapisy mailowe (z wyjątkiem nieobecności):

Ewa Dziarska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

• Sprawy duchowe (plus nieobecności):

ks. Grzegorz Mazur: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Link do strony na FB:

www.facebook.com/Narzeczeni-przy-Bażantarni-324574508290307

Zapraszamy!

Ewa i Grzegorz Dziarscy

Ks. Grzegorz Mazur

Dodatkowe informacje