dalszym ciągu można za pośrednictwem Caritas Polska pomóc rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim. Można zostać tzw. „patronem rodziny”  deklarując pomoc w całej potrzebnej wysokości lub dołączyć do zbiórki dla rodziny . Można dokonać też jednorazowej wpłaty .

Podczas majowego spotkania Kół Żywego Różańca została podjęta decyzja objęcia patronatem kolejnej wskazanej przez Caritas Polska syryjskiej rodziny. Część obecnych na spotkaniu członków Żywego Różańca podjęło zobowiązanie do comiesięcznych składek na ten cel.

Realizując podjętą decyzję zgłosiliśmy naszą deklarację patronatu na stronie http://rodzinarodzinie.caritas.pl/.

W ten sposób zostaliśmy „patronami” wskazanej przez program rodziny obejmując ją całościowym wsparciem przez okres 6 miesięcy. CEL (deklaracja całej kwoty): 510 zł.

Wskazana przez program rodzina to:

Viken Bardakjian. Viken Bardakjian ma 48 lat i mieszka w Aleppo z żoną Ayda Arslanian, która ma 42 lata. Mają dwójkę dzieci: Hagop 14 lat i Krist 10 lat. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wy-najmem mieszkania oraz ogrzewania (tzw. mazutu), bo jeszcze jest zimno.

Potwierdzenie Caritas Polska:

Uprzejmie dziękujemy za zadeklarowaną kwotę na rzecz poszkodowanej rodziny. To Państwo będziecie wspierać całościowо przez najbliższe pół roku (6 miesięcy) wybraną rodzinę uiszczając co miesiąc deklarowaną kwotę. Rodzina jest finansowana jedynie z Państwa środków.

... i po raz drugi na liście DARCZYŃCÓW:

Koła Żywego Różańca przy parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, ul. Przy Bażantarni 3

Zachęcamy do włączenia się do pomocy syryjskim rodzinom pozostałe grupy parafialne.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje